Sık kullanılanlara Ekleyiniz!
Rize Fatih Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni


Bir Matematikçinin (Amatör) Sitesi

ANASAYFA HAKKIMDA SINIFLARIM PROGRAM İLETİŞİM

 

ÖĞRENCİ Not Programı

2014-2015 1.dönem 1.yazılı için analiz programını buradan indirebilirsiniz.


 

Aşağıdaki diğer programlar eski sisteme göredir. Onları dikkate almayınız.

 "Programlarım" başlığı biraz iddialı bir söz oldu aslında. "Küçük programcıklar" demek daha doğru olurdu sanırım. Not giriş programını öğretmen arkadaşlara tavsiye ederim. Dosyalar winrar programıyla sıkıştırılmıştır. Winrar programını indirmek için tıklayın.
Buradaki tüm çalışmalar Excelde hazırlanmıştır. Bilgisyarınızda çalışması için excelin kurulu olması gerekir.


     1-Not Giriş Programı vf1  

                 Format olarak aşağıdaki programların aynısı. Ancak ilave olarak, 6 adede kadar yazılı ve sözlü hanesi açabilme (en az 2, en çok 6), notların yazılma sırası için yazılı-sözlü önceliğini belirleyebilme, sınıf listesini 30-60 aralığında seçebilme ve sayfaların kenarlık rengini seçebilme özellikleri ekledim. Program önceki versiyonlara göre daha büyük boyutlu oldu (yaklaşık 12 mb). Bu açıdan çok kullanışlı bulmayabilirsiniz. Eğer yazılı-sözlü sıralaması sizin için önemli değil ve sınıf listeleriniz için aşağıdaki versiyonlar yeterli ise onları kullanmanızı tavsiye ederim.

     2-Öğrenci Not Programı 1.8  

                 Öğrencilerin notlarını kaydedip ortalamalarını görebilecekleri bir çalışma. Çalışmanın son şeklinde, takdir-teşekkür hesabı puana göre olacak şekilde düzenlendi.(Son yönetmelik öyle)

  3-Not Giriş Programları (Liseler İçin)
                 Bu başlık altında sıralanan programların hepsi, içerik olarak birbirinin aynısıdır. Aralarındaki farklılıkları resimlerle anlatmaya çalıştım.

Resim1

Resim2

Resim3

Buradaki "RK" uzantılı programlarda veri girişleri yandaki renkli sayfadan yapılmakta. Çıktılar ise sayfanın solunda bulunan

butonuna tıklayarak ulaşacağınız 2.resimdeki beyaz sayfadan alınmakta. Programın "SB" uzantılı versiyonunda ise tüm veri girişleri ve çıktılar 3.resimdeki sayfadan yapılmakta.

Programın isim uzantıları yapılabilecek ders ve öğrenci kaydı sayılarını içermekte. Örneğin "Not Giriş Programı RK.12.30"; programın resim 1 deki gibi renkli sayfalardan oluştuğunu, 12 ders kaydı yapılabildiğini ve en fazla 30 mevcutlu sınıflar için olduğunu ifade etmektedir.

Programları indirmek için aşağıdaki linklere tıklayınız.

Not Giriş Programı RK.12.30
Not Giriş Programı RK.18.30
Not Giriş Programı RK.18.45
Not Giriş Programı SB.18.30
Not Giriş Programı SB.18.45

 


               Programların önceki versiyonlarını kullanan arkadaşlar o programdaki liste ve notlarını bu programlara aktarırken:
               Sadece sınıf listelerini ve girmiş olduğunuz not sutunlarını seçin. Sağ tıklayıp "kopyala" dedikten sonra, yeni programa gelip yapıştırmak istediğiniz alanı yada sadece ilk hücresini seçin. Fare seçtiğiniz hücrenin yada hücrelerin üzerindeyken sağ tıklayıp çıkan menüden "özel yapıştır" seçeneğini seçin. Daha sonra açılan menüden "değerleri" seçeneğini seçip "tamam" deyin.

               Eğer bir sorunla karşılaşırsanız bana yazın. Elimden geldiğince yapdımcı olmaya çalışırım.

  4-Yaş hesaplama
                Bu program biraz keyfi olarak hazırlanmış küçük bir çalışma. Doğum tarihini yazıyorsunuz, günün tarihini yazıyorsunuz. Yaşınızı öğreniyorsunuz.
Okulum
Büyükköy Belediyesi
Rize'den-1
Rize'den-2
Rize'den-3
Rize'den Haberler
E-Devletim
M.E.B
R.M.E.M.
T.C.Kimlik
Matematikçiler Der.
Sızıntı
Bilim Teknik
Türkiye Zeka Vakfı
Gazeteler
Radyolar
Excel
Office
Download
Şifalı Bitkiler Sözl.


ZİYARETÇİ DEFTERİ
ÖNCEKİ SAYAÇ: 27000